Yetenek Yönetimi ve Yedekleme Planı

Yetenekleri çeken, geliştiren, dahil eden ve elinde tutan bir yetenek yönetimi yaklaşımını belirlemek amacıyla kaynaklarımız için entegre bir yönetim ve geliştirme planı uygulamaktayız.

Çalışanlarımızın işe alım sürecinde değerlendirilmesi için on-line değerlendirme araçları araçlarının kullanıldığı bir grup politikası belirledik. Merkezi ve lokal İnsan Kaynakları fonksiyonları arasındaki iş birliği ve ortaklık, işe alım kalitesi ve çalışan katılımı açısından kurumsal hedeflerimize ulaşmak adına önemli bir katalizördür.

Büyümemizi sağlayacak gelecekteki potansiyel liderlerimizi desteklemek için düzenli olarak Grubumuzun yeteneklerinin belirlenmesi ve geliştirilmesine yönelik programlar gerçekleştiriyoruz. Şirket içi gelişim ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulan eğitim planımız kapsamında yıl boyunca farklı kategorilerde (teknik ve fonksiyonel, isg, kişisel gelişim, yabancı dil, kalite ve yönetim sistemleri vb.) gelişim programlarını hayata geçiriyoruz.

Sağlam bir liderlik yaklaşımı oluşturmak için kritik pozisyonlar için Grup Yedekleme Planı kapsamında her yıl düzenli olarak çalışma yapıyoruz. Kritik pozisyonlar listesi, İş Planımız ve ana stratejik hedefler doğrultusunda güncelleniyor ve genişletiliyor.

Yetenek Kazanım Projeleri

Geleceğini İnşa Et

Geleceğini İnşa Et” Projesi ile meslek yüksek okulu öğrencilerine 2 yıl sürecek olan bir gelişim ve istihdam fırsatı sunuyoruz.

Grubumuz, sektörüne yetişmiş işgücü kazandırma hedefiyle dizayn ettiği Yetenek Geliştirme Projesi ile yeni mezunlara çimento sektörünün en değerli iş birim alanlarından olan üretim, kalite ve bakım departmanlarında deneyim elde etme şansı sunmaktadır. Teorik ve pratik olmak üzere zengin bir içerikte hazırlanan eğitim programının ardından, ilgili bölümlere atanıp bir yıl daha gelişim programlarına devam edecek.

Proje kapsamında ilk grubumuzu kapsamlı bir değerlendirme merkezi ile seçtik. Kimya, Elektrik, Makine Bölümlerinden yeni mezunlarımızı aşağıdaki yol haritası bekliyor!

Global Gradutate Program: CemenTorship

Uluslararası bir deneyim hedefleyen ve geleceğin liderleri olacak yetenekli yeni mezunlar arıyoruz!

Bu programa katılan genç yetenekler, yapılandırılmış bir 1 yıllık programla, farklı ülkelerde çalışma deneyimi elde ederken, teknik eğitimler ve yönetim becerileri eğitimleri ile desteklenecekler.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız: Global Gradutate Program